menu.svg

23.-24. 9. 2017

Raspenava

Očima stavitelů (Katky Kaškové a Jardy Poláka)

Postavit tratě na MČR byla pro nás opravdu výzva. Zkušenosti ze stavby závodů (Saxbo, závody žebříčku B) máme, ale s takhle důležitým závodem jsme se setkali poprvé. Novinkou pro nás byly i další věci, které jsme museli zohlednit (shromaždiště v rohu mapy, rádia, karanténa, záznam ČT…).  S tratěmi jsme začali na podzim roku 2016, mnohé jsme nakonec vůbec nepoužili, protože původní koncepce nenabízela tolik možností využití potenciálu terénu. A tak několikaměsíční práce skončila v koši. Čas letěl jako voda a my pořád něco měnili. Probdělé noci, několik zkonzumovaných kil ovoce, litry vypitého čaje, spousta návštěv lesa doprovázených neodbytnými klíšťaty vyvrcholily šíleným finišem těsně před odesláním map do tisku. 

Snažili jsme se, aby si závodníci užili rozmanitost terénu (vysoký bukový les ve vyšších partiích, rychlou podložku jehličnatých pasáží, srázy a kameny, úseky vyžadující správné čtení porostů, bažiny…). Kategorie D21A a H21A jsme konzultovali se zkušeným stavitelem z OK BOR Petrem Karvánkem (Pekkou).

K dobrému výsledku bude zapotřebí vymáčknout ze sebe poslední zbytky sil, i když to mnohdy bude dost bolet. Umět se rychle rozhodnout, a to nejen na dlouhých postupech, ale i v místech, kde na mapě převládá zelená, šrafované paseky a oplocenky. Nenechat se rozhodit bukovými nálety, kterých je v lese opravdu hodně.

Přáli bychom si, aby naše úsilí nepřišlo nazmar a závodníci odjížděli z MČR spokojení a se spoustou krásných vzpomínek na terény Jizerských hor.

 

Partneři a sponzoři

 

 

 

 

Partneři a sponzoři